O muzeum

O muzeum

Historia Muzeum Polskiego Fiata

W opracowaniu

Tworzenie Muzeum Polskiego Fiata to hołd oddawany ludziom, którzy tworzyli historię Polskiego Fiata i Poloneza. Począwszy od podpisania umowy licencyjnej, a skończywszy na motosporcie. Największą przyjemność sprawia nam kontakt ze wspaniałymi ludźmi oraz archiwizacja dokumentacji co ma znaczący wpływ na ratowanie historii polskiej motoryzacji. Zdobywaną wiedzę wykorzystujemy przy odbudowie aut zgodnie z oryginalnością. Ma to szczególne znaczenie podczas odbudowy samochodów sportowych. W tej dziedzinie nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd. Dlatego korzystamy z pomocy tylko najlepszych fachowców, a w projekcie wspierają nas i nadzorują mechanicy, konstruktorzy i zawodnicy działu sportu oraz inne osoby związane z motosportem w czasach PRL-U. 

Co mogę zobaczyć na wystawie?

Zbiory Muzeum Polskiego Fiata to prawdziwe unikaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyki produkcji FSO i FSM, najciekawsze wersje fiatów 126, 125, polonezów i włoskich wersji, auta filmowe i sportowe to prawdziwy skarb . Ciekawa kolekcja oryginalnych plakatów dodatkowo wzbogaca całą wystawę. Unikatowa kolekcja modeli, zabawek i gadżetów reklamowych doprowadza zwiedzających gości do nostalgicznych wspomnień. 

Dowiedz się o nas więcej

Godziny pracy

W trosce o zdrowie gości i pracowników muzeum zostało zamknięte do odwołania. Okres ten wykorzystujemy pod kątem rozwoju placówki. Trwają prace renowacyjne naszych nowych eksponatów. Pozyskujemy nowe przedmioty. Pracujemy nad weryfikacją nowej lokalizacji. Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka.

Zmiana lokalizacji

Obecnie trwają prace nad weryfikacją nowej lokalizacji. Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka.