O muzeum

O muzeum

Historia Muzeum Polskiego Fiata

W opracowaniu

Tworzenie Muzeum Polskiego Fiata to hołd oddawany ludziom, którzy tworzyli historię Polskiego Fiata i Poloneza. Począwszy od podpisania umowy licencyjnej, a skończywszy na motosporcie. Największą przyjemność sprawia nam kontakt ze wspaniałymi ludźmi oraz archiwizacja dokumentacji co ma znaczący wpływ na ratowanie historii polskiej motoryzacji. Zdobywaną wiedzę wykorzystujemy przy odbudowie aut zgodnie z oryginalnością. Ma to szczególne znaczenie podczas odbudowy samochodów sportowych. W tej dziedzinie nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd. Dlatego korzystamy z pomocy tylko najlepszych fachowców, a w projekcie wspierają nas i nadzorują mechanicy, konstruktorzy i zawodnicy działu sportu oraz inne osoby związane z motosportem w czasach PRL-U. 

Co mogę zobaczyć na wystawie?

Zbiory Muzeum Polskiego Fiata to prawdziwe unikaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyki produkcji FSO i FSM, najciekawsze wersje fiatów 126, 125, polonezów i włoskich wersji, auta filmowe i sportowe to prawdziwy skarb . Ciekawa kolekcja oryginalnych plakatów dodatkowo wzbogaca całą wystawę. Unikatowa kolekcja modeli, zabawek i gadżetów reklamowych doprowadza zwiedzających gości do nostalgicznych wspomnień. 

Dowiedz się o nas więcej

Zapraszamy

Godziny pracy

Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających, działalność kulturalna Muzeum Polskiego Fiata zostaje zawieszona do odwołania.br------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Poniedziałek i Piątek 11:00-18:00 (Tylko umówione grupy)
Wtorek, Środa, Czwartek, Sobota, Niedziela: - 11:00-18:00

Tutaj jesteśmy


Muzeum znajduje się w siedzibie Automobilklubu Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127
01-355 Warszawa
Tel: +48 533 091 011
Email: muzuempolskiegofiata@gmail.com